Esimesed suured ostud beebile

TURVAHÄLL – MaxiCosi vs Cybex

Kulud esimesele beebile on võrdlemisi suured ja eriti kurb on, kui saad nädal peale beebi sündi aru, et oled teinud enda jaoks ebapraktilise valiku. 
Nii MaxiCosi kui Cybexi turvahällid on väga head ja turvalised, kuid on mõned aspektid, mida emb-kumma valiku puhul peaks kaaluma. Loodan, et minu postitus aitab mõnel tulevasel emmel seda otsust pisut lihtsamaks muuta.

 

Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size

MaxiCosi bränd on mul meeles juba ajast, mis mu noorem õde väike oli. Ma ausalt öeldes ei hakkanud isegi mitte teisi firmasid kaaluma (pluss ma ausõna ei teadnud, et see valik niiiiii suur on). Igaljuhul oli Maxi Cosi häll koos 3WayFix alusega üks mu esimesi beebioste üldse.
See turvahäll on tegelikult väga hea! See on kerge, turvaline, ilus (minul värvitoon Sparkling Grey), rihmad käivad mugavalt kinni ja üleüldse on hinna-kvaliteedi suhe väga paigas. 
Maxi-Cosi 3wayFix aluse kohta on mul ka ainult kiidusõnu – esiteks on turvahälli fikseerimine sinna ülimugav ja lihtne.  Teiseks, on sellel “tulukesed”, mis näitavad rohelist tuld, kui turvahäll on õigesti paigas –  niiet kui õhtupimeduses autoga sõita, ei pea telefonivalgusega seda kontrollima.

Aga. Esimene asi, mis mind selle puhul häiris, oli asjaolu, et sellel puudub korralik vari.  On olemas küll n.n integreeritud päikesevari, kuid tegelikult on see päris lühike, mis tõttu enamus nurkade alt see tegelikult päikest ära ei varja. Kuna Robim nägi tõelist päikesevalgust alles 4kuuselt, siis hakkasin mina esimest korda korralikult varjust puudust tundma hoopis kaubanduskeskuses – seal on valgus tihti isegi eredam ja beebi jaoks häirivam kui väljas. Vihmapiiskade ega tuule eest pole samuti kuskile peitu pugeda. 
See turvahäll on püsivalt ühes asendis e. seda ei saa panna lamavasse) – mis tähendab seda, et üle >1,5h tegelikult beebi seal üldse olla ei tohikski. Asend on turvaline, kuid vähemalt minu beebsule võrdlemisi ebamugav, niiet pikemaid jalutusi me turvahälliga (ratastel) nagunii ettevõtta ei saa.

Kuna me sõidame väga palju Tallinn-tartu vahet ja pean tihti koos turvahälliga poes käima ja vahel teen ka jalutuskäike turvahälliga (alati ei ole ruumi ega võimalust vankrikorvi autosse pista), siis sai siiski ostetud uus turvahäll:
Cybex Cloud Z i-Size + Cybex Base Z Isofix põhi

Maxi Cosi vs Cybex

  • Maxi Cosi

  • MC “varjuga”

  • Cybex (vasakul) ja MC eestvaates, maksimaalselt avatud kaarvarjudega

  • Cybex (vasakul) ja MC külgvaates, maksimaalselt avatud kaarvarjudega

  • Cybex(vasakul) täislamavas asendis

Cybex Cloud Z i-Size + Cybex Base Z Isofix põhi

Selle turvahälli peamisteks plussideks on – pikk kaarvari & ergonoomiline täislamav asend. Kuna see on Cybex Cloud Q uuendatud mudel, siis kaal peaks olema suht ligidane Maxi Cosile (~300g vahe), aga no ma ei tea, mulle tundub see oluliselt raskem 😀 Samas, kaalu pärast pole mõtet liigselt pabistada, kui just pole paari kilone erinevus – pikemaks jalutuseks panen turvahälli ikka ratastele – ja just siis on hea see täislamavasse asendisse panna. Meie beebs näiteks selles tavalises “autos-istumise” asendis pikalt üldse olla ei taha (kui ta just unne pole jäänud).
Vari on peamine põhjus, miks see häll sai ostetud. See võiks lausa olla turvahällide kohustuslik osa– pmst saab beebi selle taha täitsa peitu panna, niiet ei saja vihm peale, ega paista päike teravalt silma.
Miinuseks on minu jaoks selle isofix alus – olen seda nüüd ~6 kuud kasutanud ja endiselt ei ole see minu jaoks mugav, ega lähe hõlpsasti sinna kinni. Alati on ikka korralik kolistamine sellega, puuduvad ka “tulukesed” mis pimedas näitaks, kas hall sai ikka korralikult kinni. Võimalik, et selle stabiilsus sõltub ka autost, aga meil see mõnus igaljuhul pole. Selle “pöörlemis-mehhanismist” ma seni veel ka suurt kasu pole saanud lõigata, sest siis on hälli kinnitamine minu arust eriti keeruline….aga võimalik, et ma olen lihtsalt koba:D 

Mõlemad alused (nii Cybex kui MaxiCosi) peaksid hiljem sobima ka sama firma turvatoolile, kuid ma ei ole sellega ennast veel täpselt kurssi jõudnud viia. 
Turvalisuse mõttes on need toolid võrdsed – mõlemad vastavad rangele i-Size (R129) turvastandardile.

avastamata maailm

LAPSEVANKER

Oi kui vähe ma beebimaailmast tean – sain sellest aru päeval, mil käisin Beebikeskuses ja arvasin, et lahkun sealt 30min pärast uue vankriga… hea nali. Selle asemel kuulasin ~1,5h loengut eri funktsioonidest/ võimalustest/komplektidest ja mida kõike veel. Igaljuhul tundus mulle see oluliselt keerulisem kui auto ostmine. 

Emmaljunga Edge Duo Combi + Duo 4 Outdoor raam

Minu jaoks on see tõsiselt suurepärane vanker, ei vahetaks seda mitte millegi vastu.
1) Selle korviosa on piisavalt suur, mõnusalt pehme “pesa”. Sellesse mahub beebi ilusti koos soojakotiga ära kuni selle ajani, mil istumisosa kasutusse läheb. Lõpuks olid meil jalad täiesti korviotsa vastas, niiet ma isegi ei kujuta ette kuidas Robin mõnnesse teise korvi ära oleks mahtunud :D.
2) Kaar ja “eesriie” on mõnusalt suured, niiet päikesevõrku olen vaid paaril korral kasutama pidanud.
3) Korv käib ülimugavalt ratastelt ära, niiet kui raami tuppa tõsta ei jõua, siis korvi tõstmisega saab ilusti hakkama.

4) Raami osa on ilmselt ka sõnaotseses mõttes võrreldamatu – mega vedrustus veab selle kergelt läbi igasuguse jama (pori/lumehunnikud/metsarada), tõesti pole sellega mitte kuskil hätta jäänud. Isegi üle raudtee minek on kuidagi eriliselt sujuv. Olen proovinud mitmeid teisi sõbrannade vankreid ja tõesti, kõik need teised tunduvad EJ kõrval lihtsalt niiiii jäigad. 

Miinuseks on ilmselt selle raami kohmakus – kokku käib see väikse vimkaga, niiet kahte kätt on kindlasti vaja. Eriti kompaktseks see kokku ei käigi, aga vajadusel mahub ikka pagassi ära (juhul kui korviosa ette istmele panna)
Minul on see kasutuses n.ö paikselt – ei pea seda autosse toppima, ega treppidest üles vedama. Aga ilma liftita korteris elades, kus käru esimesele korrusele jätta ei saa, poleks see ilmselt kõige mugavam valik.
Üks asi, mis mind samuti hämmastas, oli see, et nii kallile vankrikomplektile peab vihmakile eraldi ostma.
Istumisosani ma veel jõudnud ei ole, see tõttu ei oska seda kommenteerida. 

 

Plussid

  • Esimene

  • Teine

  • Kolmas

Miinused

  • Esimene

  • Teine

  • Kolmas

Cybex Priam (2019) Deep Black, Must-kroom raam.

Kahjuks pean ütlema, et see käru oli/on seni minu jaoks väike pettumus. Olin enne ostu proovinud sõbranna Priami (2017/18 aasta mudel) ja siiani olen veendunud, et kõik uuendused, mis kaasnesid 2019 aasta mudeliga, on seda toodet pigem kehvemaks teinud. Ma pean silmas just vankrikorv+rataste kombot.

Aga alustame plussidest:
1) see näeb ilus ja stiilne välja
2) raam käib väga lihtsalt kokku ja korv käib raamilt lihtsalt ära (ilma lapseta)
3) raam sobib ideaalselt Cybexi turvahälli ratasteks – ehk siis nii korvile kui hällile on samad rattad = vähem kola Sinu kodus.

Miinuseks, suuuuureks paksuks-rasvaseks miinuseks on selle raami jäikus. Tõepoolest – siledal kergliiklusrajal on sellega täesti okei liigelda, kuid nii kui pind kisub veidi konarlikumaks, hakkab korv korralikult värisema ja põrisema. Metsarajale ma sellega põhimõtteliselt ei tahagi enam minna. Mulle tõsiselt tundub nagu seal poleks mitte mingit vedrustust, kuigi silmaga on näha, et mingid “amordid” seal ikka on…oma funktsiooni need minu arvates eriti ei täida.
Kui võrrelda vedrustust 1st-10ni, siis Emmaljungale annaksin vähemalt 9, Cybexile 2.
Korvi osa on samuti minu jaoks ebamugav – kõige rohkem häirib mind ilmselt selle “kate” mis on suletav lukuga, ühest nurgast. Tihtipeale tahan ikka beebi jalgade juurde kiirelt pääseda nt. katsuda kas varbad soojas/või ega liiga palav pole või kas või oma kindaid korra  sinna hoiule panna… selleks peab aga kogu luku lahti tegema ja see käib tõsiselt ebamugavalt kuna lukukeel on erakordselt väike…. Poleks eales osanud arvata, et selline asi mind häirima hakkab, aga võta näpust 😀 
Vari, ei ulatu kah piisavalt ette, niiet väga tihti võimlen ise varju eest, et päikest Robini silmist ära varjata.
Lisaks on korvi küljes väike käepide, mis esialgul tudub oluliselt mugavust lisavat, kuid tegelikult on selle kohal väike pilu, kust vihma sisse sajab (kui väiksema tibutamise puhul kilet peale panna ei viitsi ja päike sisse paistab.
Võimalik, et pirtsutan natuke liiga palju, aga kuna olin enne Cybexit juba Emmaljungaga harjunud, oli kontrast kuidagi eriti suur.

Emmaljunga (vasakul) ja Cybex raamid

Kirjutan blogi vabas vormis, kasutan teadlikult slängi ja kindlasti esineb kirjavigu :)

Kontakt

isabella.heido@gmail.com