Praktiline, kuid mitte hädavajalik

Millega oma elu pisut lihtsamaks teha?

LAMAMISTOOL

BabyBjörn lamamistool on meie peres küll üks asendamatu tegelane alates sünnist. See on üks koht, kuhu saab beebi kas või korra “toetuda” kui Sul korraks vabu käsi vaja või näiteks tahad WC’sse minna 😀 Mina käin seni niimoodi duši all, et Robin tsillib duširuumi klaasi taga oma BB toolis. Üleüldse on see hea koht, kus beebile n.ö vaheldust pakkuda, kui mati peal pikutamisest/tegeluskaare all olemisest/ringi roomamisest väsimus tekib.
Tool käib ka lihtsalt kokku, niiet vajadusel on seda mugav transportida. 
Siiski tuletan meelde, et see tool ei ole kindlasti koht kuhu last tundide kaupa “kinni panna” isegi kui ta sellega lepib.
Neid toole on palju ka järelturult saada umbes poole hinnaga ning kui juba ostuks läheb, soovitan osta ka selle mänguasja osta, mis sinna külge käib. Nii kift on jälgida kuidas beebi nägemine, motoorika ja koordinatsioon arenevad – kõigepealt hakkab ta vaikselt neid mänguasju jälgima, siis “kogemata” lööma ja hiljem juba sihilikult keerutama.


Kallim, aga multifunktsionaalsem alternatiiv on Vaggaro 3in1 bouncer/häll/söögitool. See käib veel mõusamalt kokkukui BB tool ja kaalub vaid 1,8kg niiet saime selle isegi reisile minnes kohvrisse visata ja kaasa võtta. Rohkem infot selle kohta leiad www.babyshop.ee/et/vaggaro-komplekt

MÄHKIMISLAUD & VANN  


Cam Cambio mähkimislaud-vann

Minu suur hirm oli, et pidevast küürakil mähkimisest jääb mu selg väga valusaks. Värsketel emmedel soovitan kindlasti paigutada mähkmislaud võimalusel sellisele kõrgusele, et selg selle taga tegutsedes pinges ei oleks.
Kuna meil kodus vanni ka pole ja see võtaks lisaruumi, siis Cam Cambio mähkimislaud-vann (Beebikeskusest) combo tudus ideaalne valik ja olen seni sellega megaaaa rahul. Esiteks on mähkimisosa minu jaoks ideaalsel kõrgusel ning teiseks tuleb selle alt välja täpselt beebieaks sobiv vann. Vanni all on veel lisaks väike “riiul” kus mähkusid ja muid vajalike tarbeid hoida. Võimalusel soovitangi mähkimislaua paigutada vannituppa – kraanikausi/duši vahetu lähedus on teatud olukordades hindamatu 😉

Kidsmill mähkmekonteiner we-too

Selle kohta olen kuulnud vastakaid arvamusi, aga meie oleme rahul. Kuna süsteem on peaaegu hermeetiline, siis hullu mähkuhaisu igaljuhul meie vannitoas ei ole. Erinevalt osadest konteineritest käib mähku äraviskamine mugavalt ühe käega ning kotivahetus pole ka raketiteadus 🙂 

Mõlemad ikka Beebikeskusest.

See on üks soodsaim võimalus oma elu lihtsamaks teha. Tõsiselt soovitan. Minu jaoks oli see esimese paari kuu jooksu asendamatu tegelane beebi tuttu kussutamisel ja rahustamisel. Vahel tundus ilma selleta tuttuminek täitsa võimatu, tõsiselt kaalusin isegi seda reisile kaasa võtta :D. Õnneks oleme nüüd sellest suures osas väljakasvanud, kuid suurema nutuhoo või kapriisse õhtu korral, mis voodis uinumine ei õnnestu, aitab see meil seni Robinit magama panna. Käes kussutamine ajab samuti asja ära, kuid on enda jaoks oluliselt väsitavam. Ma ei tea mis värk sellega täpselt on, aga selle palli peal hüpates rahuneb vähemalt Robin oluliselt kiiremini kui niisama “opal”.
Mida suurem pall, seda parem, aga ikka vastavalt enda pikkusele, ei maksa ka liiga pirakat võtta (minul on 85cm läbimõõduga, ise olen 180cm pikk).
Ei tasu spordipoodidest neid kalleid osta 😀
Mina sain selle Medpointist ~14€ eest.

VÕIMLEMISPALL

SOOJAKOTID

Üks mu hea sõber ütles mulle enne beebisündi – vaata, et sa endale Voksi koti ostad, seda on reaalselt vaja! Ma eriti ei pööranud sellele tähelepanu enne, kui esimest korda välja läksime… See oli muidugi sündmus omaette. Õues oli 10kraadi ja ma pole seni veel nii paksult Robinit ühegi miinuskraadiga kah riide toppinud. Kartsin nii hullult, et ta saab külma, aga loomulikult oli ta koju jõudes täiesti higine. Tõepoolest, vähemalt sügis/talvebeebidel on see soojakott ikka üks paganama hea asi. Ei pea liigselt pead vangutama, kui mitu kihti riideid beebile peab panema, et tal ikka jalad soojas oleks jnejne..
Minul on 2 soojakotti:

Voksi Move (pildil paremal)
– see on veidi pisem –85cm, aga soojem. Ka külmal talvel võiks beebi sinna ainult koduriietes panna ja siis välja minna ilma, et ta külma saaks. See on/oli mul seni kasutusel turvahällis – beebi tunneb ennast pikematel sõitudel õhukeste riietega soojakoti sees, oluliselt mugavamalt kui paksu talvekombega ilma kotita. Soojakoti olemasolu ennetab nii mõnegi peretüli, arvestades seda, et riidessepanek enamasti ei ole beebide lemmiktegevus😀 Kuna Robin on alates sünnistu olnud natuke keskmisest suurem, siis nüüdseks (7kuud) on Move meile tsipa väikseks jäänud. 

Voksi Explorer 
– see on Move’ist pikem (100cm), aga veidi õhem soojakott. Meie pehmeteks talvedeks ideaalne. Kuna sel talvel eriti suuri miinuskraade ei tulnudki, siis ongi meriinovoodriga puuvillane kombe kõige paksem riietus, millega Robini sellesse soojakotti olen pannud. Olen seda soojakotti kuni maikuuni kasutanud – soojemate ilmadega jalutama minnes panen alla vaid õhukese body + püksid ja vahel olen ka soojakoti pealmise osa täitsa ära võtnud.
Kõikidel Voksi kottidel on spetsiaalsed avaused turvarihmade jaoks, ehk need sobivad nii turvahälli, jalutuskärru kui jalgrattatooli.

Would you like to know more about this project?

Kirjutan blogi vabas vormis, kasutan teadlikult slängi ja kindlasti esineb kirjavigu :)

Kontakt

isabella.heido@gmail.com